منشور اخلاقی و خط مشی شرکت پیشگامان صنعت نفت خراسان

ما کارکنان شرکت به عنوان خدمتگزاران جامعه با هدف ارایه خدمات، تکریم انسانها، همکاری و تلاش برای جلب رضایت ارباب رجوع که همانا رضایت خالق یکتاست، بر اصول اعتقادی زیر هم پیمان و استوار خواهیم بود تا در جهت سرافرازی صنعت و اعتلای کشور گام نهیم:

خدا محوری

ما معتقدیم عبودیت، تهذیب نفس و تربیت انسانی محور اصلی توسعه و رشد بشریت بوده و رستگاری و سعادت را در قرب الی اللٌه می‌دانیم. در این راستا حفظ شئونات الهی و آراستگی ظاهری را مقدم می‌شماریم.

صرفه‌جویی

ما در راستای  ترویج فرهنگ استفاده بهینه از منابع، از طریق پرهیز از اسراف و اختیار الگوی بهینه مصرف در زنجیره ارزش از تولید تا مصرف نه تنها همواره در برابر همه نعمت‌ها و خوبی‌ها شکرگزار خداوند بوده و در حفظ آنها کوشا هستیم  بلکه سهم خود را در ارتقای بهره‌وری منابع کشور و حفظ آن برای نسل‌های آینده ادا می‌نمائیم تا از این راه زندگی همراه با سلامت، صلح و شادمانی ادامه یابد.

خدمت به مردم و پاسخگویی

ما خدمت به جامعه و پاسخگویی به آنان را تکلیف الهی و وظیفه قانونی و انسانی خود می‌دانیم تا از این راه گامی هر چند کوچک در مسیر آسایش و شادکامی آنان برداریم. خدمات ما مزین به اصل مشتری مداری، دقت، سرعت، صداقت، نظم و آینده‌نگری می‌باشد.

کارگروهی برای سعادت همگانی

ما از مسئولیت خطیر خود در برابر اعتلای جامعه خویش و همه هم وطنان آگاهیم و بدون وقفه و با هشیاری برای ارتقاء و رشد نسل حاضر و نسل‌های آینده کوشش می‌نماییم. ما حفظ وحدت و تمسک به خرد جمعی و مشارکت همگانی در فضایی سرشار از اعتماد را منشاء پیروزمندی و توفیق سازمانی می‌دانیم.

امانت داری

ما معتقدیم امانت و انصاف در همه برخوردها موجب مباهات بوده و شایسته سالاری بر مبنای عدالت همیشه سرلوحه کار ماست.

دانش مداری

همواره جهت افزایش آموخته‌ها، بهبود نگرش و پرورش مهارت‌های خویش می‌کوشیم و در همه زمینه‌ها خلاقیت و نوآوری را سرلوحه اندیشه خود قرار می‌دهیم.

کوشش خستگی ناپذیر

برای بهتر کردن عملکرد شخصی و سازمانی به منظور تحقق بخشیدن به رسالت سازمان، جامعه و دست یابی به توسعه ملی، تلاش پیوسته داریم و به هیچ چیز کمتر از بهترین بودن در انجام هر کار رضایت نخواهیم داد.

تعهد کاری

همواره می‌کوشیم احساس مسئوولیت و تعهد کاری را در انجام وظایف خود نسبت به اهداف و خط مشی‌های صنعت نفت، همکاران و اربابان رجوع حفظ نموده و جهت ارتقاء آن تلاش نماییم.

احترام و فروتنی

تلاش می‌کنیم در برابر دیگران علی الخصوص همکاران و اربابان رجوع، صمیمی و فروتن بوده، حقوق ونیازهای آنان را محترم شماریم.

قانون مداری

ما پیروی از قانون و سازگار ساختن اندیشه و عمل با اوضاع در حال تحول و دگرگونی جهان، همچنین بهبود مستمر و ارتقای بهره‌وری و صرفه‌جویی را سرلوحه ذهن خود قرارداده تا از این راه در همه کوشش‌ها پیشرفت و کامیابی تدریجی ولی پیوسته پدید آید.

آرزومندیم تلاش ما به ثمر رسد تا میهن عزیزمان همچون همیشه، سرافراز و الگویی برتر برای سایر کشورها باشد.

و در راستای نیل به استراتژیهای فوق اهداف کلان ذیل مد نظر این شرکت می باشد.

۱- افزایش اثربخشی سیستم مدیریت کیفیت بمنظور جلب هرچه بیشتر رضایتمندی مشتری و کارفرما.

۲- توانمندسازی نیروی انسانی از طریق آموزش کارگروهی ، همفکری ، ایجاد خلاقیت و بالا بردن کارایی و مشارکت.

۳- جلوگیری از اتلاف منابع از طریق : اصلاح سیستم تعمیرات و نگهداشت تاسیسات بمنظورپیشگیری از آلودگی های آب ، خاک و هوا و رعایت مقررات زیست محیطی.

۴-  شناسایی خطرات و ارزیابی ریسکهای بهداشتی ، ایمنی و زیست محیطی مرتبط با فعالیتهای شرکت در مجاری عرضه تحت پوشش در شرایط معمول ، تغییر و بحران براساس قوانین ملی و مقررات شرکت.

۵- بهبود عملکرد ایمنی و بهداشت حرفه ای در تمام فعالیتهای شرکت از طریق ایجاد زیر ساخت مناسب ، منابع وآموزشHSEبه  کارکنان مجاری عرضهتحت پوشش به منظور آمادگی واکنش در شرایط اضطراری و حفظ سلامت آنان.

۶- تأمین کلیه منابع لازم برای اجرای فعالیتها توأم با کیفیت، ایمنی و پیشگیری از آلودگی محیط زیست.

۷- اتوماسیون و مکانیزاسیون تجهیزات و کاهش تصدی گری بمنظور استفاده بهینه از امکانات، زمان ، منابع و نیروی انسانی و جلب رضایت مشتری.

۸- نظارت و کنترل برعملکرد توزیع فرآورده های نفتی در مجاری عرضه و تأسیسات فرآورده های نفتی مایع و گاز تحت پوشش شرکت.

۹- پایش و بازنگری دوره ای عملکرد بمنظور بهبود مستمر سیستم مدیریت کیفیت ، بهداشت ، ایمنی و محیط زیست و حرکت در راستای توسعه پایدار